Obudowa podwodna Light&Motion Bluefin

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Light&Motion
  • Dostępność: Na stanie
  • szt.
  • 13 250,00 zł / szt.

Light & Motion to amerykańska firma, rodem ze słonecznej Kalifornii, posiadająca blisko dwudziestoletnie doświadczenie w produkcji wysoko zaawansowanych systemów dla entuzjastów podwodnego filmowania. Dzięki współpracy z doświadczonymi nurkami, wszystkie jej produkty ocierają się o doskonałość, z pewnością zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Obudowy Bluefin oraz Bluefin Pro to flagowe produkty Light & Motion. Charakteryzują się one wszystkim tym, co każdy produkt wychodzący z fabryki w Monterey – bezkompromisową jakością wykonania, przemyślaną konstrukcją, zastosowaniem najnowszych technologii, a przede wszystkim nastawieniem na łatwą i intuicyjną obsługę.

Bluefin wykonany jest z wytrzymałego stopu aluminium, który czyni obudowę niemalże pancerną. Dzięki zastosowaniu ultralekkiego stopu, obudowa waży mniej od produktów konkurencji – tylko 3.5 kilograma. Obudowa zachowuje swoją wodoszczelność do głębokości 90 metrów – wszystko to dzięki zastosowaniu dwóch uszczelek typu O-ring oraz rewolucyjnemu systemowi zamknięcia.


Intuicyjny system sterowania, to cecha, której oczekuje większość użytkowników – dzięki elektronicznemu sterowaniu kamerą, za pomocą dwóch uchwytów sterowniczych w ciągu kilku sekund możemy uzyskać dostęp do każdej z funkcji kamery.

Problemem w fotografii jak i filmowaniu podwodnym jest utrudniony podgląd obrazu, poprzez wizjer aparatu / kamery lub dołączany monitor LCD. Light & Motion wyposażył swoje produkty, w duży 2,7 cala monitor LCD, umieszczony w tylnym panelu. Dzięki temu, odbiór obrazu, jak i jego kontrola jest wyjątkowa przyjemna. Dodatkowo, na panelu znajdują się diody informujące użytkownika o stanie naładowania akumulatorów monitora, dioda kontrolna statusu nagrywania, a także system ostrzegania o przeciekaniu obudowy. Obsługa monitora (jasność obrazu, proporcje wyświetlania obrazu, jego włączanie i wyłączanie) odbywa się za pomocą 3 przycisków, umieszczonych na panelu, pod ekranem LCD.

 

Wszystkie obudowy Light & Motion są produkowane z myślą o wszelkich kamerach Sony, klasy Handy Cam, wyprodukowanych w roku 2009 i 2010. Light & Motion zdaje sobie sprawę, że rynek cyfrowych kamer wideo jest niezwykle dynamiczny, dlatego też zaprojektowane obudowy, zapewniają kompatybilność z kamerami, które w tej chwili nie są jeszcze oferowane.
Instalacja kamery w obudowie polega na przykręceniu kamery do uchwytu, znajdującego się wewnątrz pancernej ‘puszki’ i podłączeniu kabla synchronizacyjnego LANC do złącza znajdującego się w kamerze. Dalsza obsługa kamery, jej ustawień, kontroli nagrywania jak i ustawiania balansu bieli, odbywa się za pomocą uchwytów bocznych, wyposażonych w system sterowania kamerą.

Dodatkową cechą, ułatwiającą użytkowanie obudowy jest możliwość nakładania przed obiektyw kamery soczewki korekcyjnej (soczewka powiększająca +2 lub filtr korekcyjny, do wód tropikalnych), za pomocą wajchy znajdującej się na zewnątrz obudowy. Nowością w obudowach Light & Motion, jest zastosowanie mikrofonu, który znajduje się na zewnątrz konstrukcji – pozwala on na zbieranie odgłosów błękitnych głębin.

 

Light & Motion do obudów Bluefin oferuje szeroką gamę portów i konwerterów optycznych, ułatwiających pracę z kamerą. Obiektywy, w które wyposaża swoje obudowy Light & Motion, to produkty amerykańskiej firmy Fathom. Jest to firma specjalizująca się w wyrobach optycznych, kładąca nacisk na jakość produktów, ich wykonanie i długowieczność. W połączeniu z obudowami Bluefin, zyskujemy najlepszy dostępny produkt na rynku. W ofercie znajdują się obiektywy zarówno standardowe jak 65 stopniowy konwerter mokry, jak i ultra szerokokątne obiektywy, o kącie widzenia dochodzącym do 145 stopni. Dzięki nim, filmowanie szerokich planów będzie proste jak nigdy wcześniej.

 

Light & Motion to także mnogość akcesoriów. Kompaktowych, lekkich, a przy tym posiadających niesamowitą moc światła lamp światła ciągłego w postaci latarek serii SOLA. Gotowych zestawów, zawierających walizkę transportową, system oświetlenia, najpotrzebniejszą optykę, jak i akcesoriów w postaci osłon na monitor czy elementów poprawiających pływalność obudowy.